Homeតារាខ្មែរសុភ័ក្ត្រ កុសុម៉ាៈ ពុលក្តាមប្រៃ
សុភ័ក្ត្រ កុសុម៉ាៈ ពុលក្តាមប្រៃ
ភ្នំពេញ ៖ តារាចម្រៀង និងជាពិធីការិនី សុភ័ក្រ្ត កុសុម៉ា រួមនឹងក្រុមការងារតន្ត្រីរបស់នាង ចំនួន៥នាក់ទៀត ត្រូវបានបញ្ជូនទៅព្យាបាលនៅមន្ទីរពេទ្យភ្លាមៗ បន្ទាប់ពីកើតមានអាការរាករូស និងក្អួតចង្អោរ ដោយសារពុលក្តាមប្រៃ ខណៈដែលនាងនិងក្រុមការងារ បានទទួលទាន ។  ជាមួយគ្នានេះ តារាចម្រៀងរូបនេះ បានស្នើឱ្យមហា​ជន មានការប្រុងប្រយ័ត្នចំពោះការទទួលទានក្តាមប្រៃ និងស្នើដល់អាជីវករលក់ក្តាមប្រៃ គួរមានការប្រុងប្រយ័ត្ននិងមានអនាម័យខ្ពស់ ដើម្បីចៀសវាងប៉ះពាល់ដល់សុខភាពអ្នកទទួលទាន។
គួរបញ្ជាក់ថា កាលពីរសៀលថ្ងៃទី២៦ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២៥ អ្នកនាង សុភ័ក្រ្ត កុសុម៉ា បានបង្ហោះរូបភាពជាច្រើនសន្លឹក ក្នុងទំព័របណ្តាញសង្គម ហ្វេសប៊ុក របស់នាង បង្ហាញពីស្ថានភាពនាងនិងក្រុមការងារជាច្រើននាក់ កំពុង​សម្រាកព្យាបាលនៅមន្ទីរពេទ្យមួយកន្លែង ក្នុងក្រុងព្រះសីហនុ បន្ទាប់ពីពួកនាងបានទទួលទានក្តាមប្រៃក្រឡុករួច ក៏ចាប់ផ្តើមមានអាការាករូស ក្អួតចង្អោរ វិលមុខ អស់កម្លាំង ថប់ដង្ហើម ក្តៅខ្លួន រហូតដល់ត្រូវចូល​ពេទ្យ មូលហេតុបណ្តាលមកពីពុលក្តាមប្រៃ ដោយសារការលាងសម្អាតមិនបានល្អ។